Przejdź do treści
head_1
Banner SP Skrudzina
Przejdź do stopki

Dzień Puzzli i Dzień Iluzjonisty

Dzień Puzzli i Dzień Iluzjonisty

Treść

Dzień Puzzli i Dzień Iluzjonisty pozwolił odkryć kilka talentów! Największym talentem wykazał się pan Piotr Gał, który pokazywał uczniom różne sztuczki!

Czy wiecie, że:

29 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Puzzli. Pierwsze puzzle stworzył w 1763 roku angielski grawer i kartograf John Spilsbury, by ułatwić uczniom naukę geografii. Układanie puzzli wymaga od nas używania obydwu półkul mózgu jednocześnie. Lewa półkula, która odpowiedzialna jest za logiczne działanie, prawa odpowiada z kolei za działania intuicyjne i kreatywne. Zmagania z puzzlami redukują poziom stresu. Największe puzzle na świecie, liczące aż 551 232 elementy zostały ułożone 24 września 2011 roku przez studentów uniwersytetu ekonomicznego w mieście Ho Chi Minh w Wietnamie. Największe dostępne w sprzedaży puzzle liczą 43 tys. elementów.
31 stycznia obchodzony jest Dzień Iluzjonisty. Sztuczki iluzjonistyczne były znane już w starożytnym Egipcie. Przyjmuje się, że pierwszą sztuczką była ta z trzema piłeczkami i kubeczkiem. Zanim jednak profesja iluzjonisty zaczęła rozwijać się na dobre, musiało upłynąć sporo czasu, a osoby praktykujące magię zmagały się z nie lada trudnościami. Najcięższym okresem było Średniowiecze. Wiara w zabobony oraz reakcje Kościoła na praktykowanie magii i łączenie jej ze służeniem diabłu sprawiały, że iluzjoniści nie byli popularni. Sztuka iluzji polega przede wszystkim na elemencie zaskoczenia oraz pilnie strzeżonych tajemnicach, które znane są tylko w świecie magików.
174722